Flask-User 1.0 - en to uk translation catalogue (72 entries)

en: This Username is already in use. Please try another one.
uk: Це ім'я вже зайнято. Будь ласка, спробуйте інше.

en: This Email is already in use. Please try another one.
uk: Ця електронна адреса вже використовується. Будь ласка, спробуйте інший.

en: Email is required
uk: Email обов'язковий

en: Invalid Email
uk: Некоректний Email

en: Add Email
uk: Додати Email

en: Old Password
uk: Старий пароль

en: Old Password is required
uk: Старий пароль обов'язковий

en: New Password
uk: Новий пароль

en: New Password is required
uk: Новий пароль обов'язковий

en: Retype New Password
uk: Повторіть новий пароль

en: New Password and Retype Password did not match
uk: Паролі не співпадають

en: Change password
uk: Змінити пароль

en: Old Password is incorrect
uk: Старий пароль неправильний

en: New Username
uk: Нове ім'я користувача

en: Username is required
uk: Ім'я користувача обов'язково

en: Change username
uk: Змінити ім'я користувача

en: First name
uk: Ім'я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Update
uk: Оновити

en: Username
uk: Ім'я користувача

en: Password
uk: Пароль

en: Password is required
uk: Пароль обов'язковий

en: Remember me
uk: Запам'ятати мене

en: Sign in
uk: Увійти

en: Username or Email
uk: Ім'я користувача або Email

en: Username/Email
uk: Ім'я користувача/Email

en: %(username_or_email)s does not exist
uk: %(username_or_email)s не існує

en: Incorrect Password
uk: Неправильний пароль

en: Incorrect %(username_or_email)s and/or Password
uk: Неправильний %(username_or_email)s і/або пароль

en: Retype Password
uk: Введіть пароль ще раз

en: Password and Retype Password did not match
uk: Паролі не співпадають

en: Token
uk: Токен

en: Register
uk: Реєстрація

en: Your email address
uk: Ваша електронна адреса

en: Email address is required
uk: Електронна адреса обов'язковий

en: Invalid Email address
uk: Некоректний електронну адресу

en: Send reset password email
uk: Надіслати лист для скидання пароля

en: Resend email confirmation email
uk: Повторно вислати лист з підтвердженням

en: Invite!
uk: Запросити!

en: Sign out
uk: Вийти

en: Home Page
uk: Головна сторінка

en: User profile
uk: Профіль

en: Member Page
uk: Сторінка користувача

en: Admin Page
uk: Сторінка адміністратора

en: Password must have at least 6 characters with one lowercase letter, one uppercase letter and one number
uk: Пароль повинен бути не менше 6 символів, з одного рядкової буквою, однією прописаний і однією цифрою

en: Username must be at least 3 characters long
uk: Ім'я користувача має бути мінімум з 3 символів

en: Username may only contain letters, numbers, '-', '.' and '_'
uk: Ім'я користувача може містити тільки букви, цифри, '-', '.' а також '_'

en: Your password has been changed successfully.
uk: Ваш пароль був успішно змінено.

en: Your username has been changed to '%(username)s'.
uk: Ваше ім'я користувача було змінено на '%(username)s'.

en: Invalid confirmation token.
uk: Неправильний токен для підтвердження.

en: Your email has been confirmed.
uk: Ваш email підтверджено.

en: A reset password email has been sent to '%(email)s'. Open that email and follow the instructions to reset your password.
uk: Лист для скидання пароля було відправлено на '%(email)s'. Відкрийте цей лист і дотримуйтесь інструкцій.

en: Invitation has been sent.
uk: Запрошення надіслано.

en: You have signed out successfully.
uk: Ви успішно вийшли.

en: Your reset password token is invalid.
uk: Неправильний токен скидання пароля.

en: Your password has been reset successfully.
uk: Ваш пароль успішно змінений.

en: You must be signed in to access '%(url)s'.
uk: Ви повинні увійти, щоб отримати доступ до '%(url)s'.

en: You do not have permission to access '%(url)s'.
uk: У вас немає прав для доступу до '%(url)s'.

en: A confirmation email has been sent to %(email)s with instructions to complete your registration.
uk: Підтверджуючий лист з інструкціями по завершенню реєстрації було відправлено на %(email)s.

en: You have registered successfully.
uk: Ви успішно зареєструвалися.

en: Your account has not been enabled.
uk: Ваш аккаунт не був активований.

en: Your email address has not yet been confirmed. Check your email Inbox and Spam folders for the confirmation email or <a href="%(url)s">Re-send confirmation email</a>.
uk: Ваша електронна адреса не був підтверджений. Пошукайте лист в папках Вхідні і Спам або <a href="%(url)s">повторно надішліть листа</a>.

en: You have signed in successfully.
uk: Ви успішно увійшли.

en: Home page
uk: Головна сторінка

en: Forgot Password
uk: Відновити пароль

en: Invite User
uk: Запросити користувача

en: New here? Register.
uk: У перший раз тут? Зареєструватися.

en: Forgot your Password?
uk: Забули пароль?

en: Manage Emails
uk: Редагувати адреси електронної пошти

en: Already registered? Sign in.
uk: Вже зареєстровані? Увійти.

en: Resend Confirmation Email
uk: Повторно вислати лист з підтвердженням

en: Reset Password
uk: Скинути пароль
